Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лашманская средняя общеобразовательная школа» Черемшанского муниципального района Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының «Лашман урта гомуми белем бирү мәктәбе» гомуми белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423110, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Лашманка, ул. Химиков, д. 53
Телефон: +7(843)-962-92-57;+7(843)-962-92-27
E-Mail: lashman2007@mail.ru, Lashmanka.school@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Лашманская СОШ»
Руководитель: Нуртдинов Наиль Рустамович
Год основания учреждения: 1938
У нас учатся: 157 обучающихся

Габдулла Тукайның тууына 135 ел

Опубликовано: 28.04.2021

Бүген Лашман урта мәктәбендә күренекле шагыйрь Г. Тукай турындагы белемнәрен тирәнәйтү, шагыйрь иҗатына, тормышына карата кызыксыну, әдәбиятыбызга мәхәббәт тәрбияләү максатыннан һәм аның тууына 135 ел тулу уңаеннан аның әкиятләреннән сәхнәләштерелгән бик матур кичә үткәрелде. Кичәдә 5-11 сыйныф укучылары катнашты.

Источник: Администратор