Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лашманская средняя общеобразовательная школа имени Минсагита Закировича Шакирова» Черемшанского муниципального района Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының «Минсагит Закир улы Шакиров исемендәге Лашман урта гомуми белем бирү мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423110, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Лашманка, ул. Химиков, д. 53
Телефон: +7(843)-962-92-57;+7(843)-962-92-27
E-Mail: lashman2007@mail.ru, Lashmanka.school@tatar.ru, ilfat.shaydullin@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Лашманская СОШ»
Руководитель: Шайдуллин Илфат Нагимуллович
Год основания учреждения: 1938

Созвездие-Йолдызлык-2020

Опубликовано: 05.02.2020

Көннәр язга авышканда районыбызның сәнгатькә гашыйк балалары инде 20 нче ел рәттән үзгә әкияти дөньяга эләгеп, кабатланмас иҗади бәйгедә көч сынашалар. "Йолдызлык" фестивале яшь талантларны иң ерак авыллардан да бөртекләп эзләп таба.
        Җиңүгә омтылучылар күп булса да, җиңүчеләр һәм призлы урыннар алучылар чикле генә шул. Иң элек 150 чыгыштан торган сайлап алу туры булды. Ә инде иң яхшы дип табылган 44 номер кичке гала-концертта күрсәтелде. Һәр чыгыш көчле алкышларга күмелде. Фестивальдә катнашучылар "Вокал-соло", "Хореография", "Конферанс", "Вокаль ансамбльләр" номинацияләрендә чыгыш ясадылар. Жюри әгъзалары һәр чыгышны игътибар белән карап, тыңлап, урында ук киңәшләрен бирдеНәтиҗәдә, Лашман урта мәктәбенең “Яшьлек” хореография коллективы  Хореография  номинациясендә (урта төркем)  өченче урынны яуладылар (җитәкчесе Р.Х.Мөбәракшина).
          Фестиваль җиңүчеләре һәм призлы урыннарны яулаучылар диплом, бүләкләр белән хөрмәтләнде.

Источник: Администратор