Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лашманская средняя общеобразовательная школа имени Минсагита Закировича Шакирова» Черемшанского муниципального района Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының «Минсагит Закир улы Шакиров исемендәге Лашман урта гомуми белем бирү мәктәбе» гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423110, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Лашманка, ул. Химиков, д. 53
Телефон: +7(843)-962-92-57;+7(843)-962-92-27
E-Mail: lashman2007@mail.ru, Lashmanka.school@tatar.ru, ilfat.shaydullin@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Лашманская СОШ»
Руководитель: Шайдуллин Илфат Нагимуллович
Год основания учреждения: 1938

21 февраль Халыкара туган тел көне

Опубликовано: 21.02.2019

Безнең Лашман урта гомуми белем бирү мәктәбе дә шушы тере мирасны саклау рухында эшли. Мәктәбебездә Халыкара туган тел көне уңаеннан уздырыла торган сыйныф сәгатьләре, әдәби-музыкаль кичәләрдә, оештырылган китап күргәзмәләрендә укучыларның игътибары телләрне саклау, үстерү мәсьәләләренә юнәлтелә. Бездә төрле милләт балалары укуын истә тотып, бу чаралар төрле телләрдә уздырыла. Һәр укучыга үз туган телендә чыгыш ясарга мөмкинлек бирелә. Илебездә телләрне саклау һәм үстерү буенча алып барылган күпкырлы сәясәтнең юнәлешләре ачыклана. Һәр укучының туган телен саклауга керткән өлеше билгеләнә, нәтиҗәләр ясала.
          Туган телебезне саклау һәм үстерү безнең изге бурычыбыз. Телебезне ямьсез сүзләр белән чуарламыйча, аны чүпләмичә киләчәк буыннарга тапшыру безгә буыннан-буынга калган мирас. Бу мирасыбызны саклыйк һәм мәңгелек итик.

Источник: Администратор