• Детские сады

МБДОУ "Детский сад общеразвивающего вида "Светофорик" города Буинска Буинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422430, РТ, г. Буинск, ул. Г.Загрутдинова, д. 18
Телефон: +7(843)-743-66-40; 89377747188
E-Mail: Svetofor-bua@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Светофорик"
Руководитель: Рахматуллина Гульнара Илхамовна

Новости МБДОУ "Светофорик"

"Без Тукай оныклары" шигырь бәйгесе

Опубликовано: 23.04.2021

Бөек татар шагыйре Г. Тукайның  иҗаты һәм әдәби мирасы мәңгелек! Ул кыска гына гомер кичереп,  татар халкы өчен үлемсез мирас калдырды.Аның яртысын диярлек балалар әдәбияты алып тора.
Ел саен " Светофорик" балалар бакчасында  Габдулла Тукайның туган көне зурлап билгеләп үтелэ, әдипнең әсәрләре аша яшь буынга рухи-әхлакый тәрбия бирелә.
Бүген дә Г. Тукайның тууына  135 яшь тулу уңаеннан  "Без Тукай оныклары"дип исемләнгән  шигырь бәйгесе үткәрелде. Бәйгедә төрле яшьтәге төркем балалары  катнашты. Балалар зур осталык күрсәттеләр, бөек шагыйрьнең шигырьләрен бик җанлы һәм тирән мәгьнәле итеп сөйләделәр.Чара ахырында барысы бергә " Туган тел" җырын башкардылар.Иң сәнгатьле сөйләуче, шигъри жанлы укучыларыбыз 26 нчы апрель көнендэ үтэчэк тантаналы Шигырь бәйрәмендэ дә катнашачак.