• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

Тукай әкиятләренә ияреп

Опубликовано: 30.04.2021

26 нчы апрель  көнне мәктәбебездә татар халкының бөек шагыйре  Габдулла Тукайның тууына 135 ел тулуга багышланган  "Тукай әкиятләренә ияреп ... " дип аталган викторина үткәрелде.  1-4 нче сыйныф укучылары  Тукайның тормышы һәм иҗаты турында видеосюжет карадылар. Балалар игътибарына китап күргәзмәсе дә тәкъдим ителде. Аннан соң укучылар Г.Тукай әсәрләрен  ни дәрәҗәдә белүләрен күрсәттеләр, табышмаклар һәм ребуслар чиштеләр, шигырьләрен  рус һәм татар телендә бик матур һәм сәнгатьле итеп сөйләделәр. Шулай ук  балалар Г.Тукайның әсәрләренә багышланган иҗади эшләрен тәгъдим иттеләр.

26 апреля, в день  рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая в 1-4 классах провели викторину "Тукай әкиятләренә ияреп ... ". Вниманию ребят была представлена книжная выставка  и видеосюжет о его жизни и творчестве.  Затем учащиеся показали, насколько хорошо знают произведения Г. Тукая, разгадывали загадки и ребусы, рассказывали стихи. Очень хорошо были выполнены  творческие работы,  посвященные произведениям Г. Тукая.

Источник: Администратор

Фоторепортаж:
2021-05-01 -- Тукай әкиятләренә ияреп ...