• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

«Сәләткә нур булган йолдызлар» бәйгесе

Опубликовано: 19.04.2021

«Сәләткә нур булган йолдызлар» бәйгесе – яшь иҗатчылар өчен үз сәләтләрен күрсәтергә, осталыкларын арттырырга, фикердәшләре белән танышырга менә дигән мөмкинлек! 16 нчы апрельдә Казанда бәйгедә катнашучылар белән очрашу узды. Безнең лицей укучысы Ширинова Айсель шигърият номинациясендә катнашты. Җиңүчеләрне бүләкләү белән беррәттән, балалар өчен кызыклы остаханәләр дә оештырылды. Айсельгә киләчәктә уңышлар телибез!

16 апреля в Казани состоялся финал конкурса «Сәләткә нур булган йолдызлар». Церемония награждения – прекрасная возможность не только проявить свои таланты, но и повысить свое мастерство, познакомиться с единомышленниками! Для участников конкурса были организованы интересные мастер-классы. Ученица 7 класса Ширинова Айсель участвовала  в номинации поэзия, за активное участие получила сертификат. Желаем ей дальнейших успехов!

Источник: Администратор

Фоторепортаж: