• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

“Нәүрүз гүзәле - 2021” бәйгесе

Опубликовано: 23.03.2021

19 нчы март көнне  Татар мәдәнияте  үзәгендә  “Нәүрүз гүзәле - 2021” бәйгесенең йомгаклау этабы узды. Лицейның 10 нчы Б сыйныфы укучысы Әбүзарова Камилла (укытучысы Невметулина Г.Ф.) бу бәйгедә үз көчен сынады һәм “Язның иң чибәр кызы” номинациясендә җиңү яулады. Камилла бәйгенең һәр төрендә катнашып үзенең артистлыгын, театраль сәнгатьчелеген, музыкаль сәләтләрен һәм пешекчелек осталыгын күрсәтте. Аны бу җиңүе белән котлыйбыз, киләчәктә уңышлар телибез!

В Центре татарской культуры прошел финал конкурса “Нәүрүз гүзәле - 2021”. Среди финалисток и наша ученица 10Б класса Абузарова Камилла. Она стала победителем в номинации  “Язның иң чибәр кызы”. Молодец! Поздравляем!

Источник: Администратор

Фоторепортаж: