• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

Гомерем минем моңлы бер җыр иде

Опубликовано: 17.02.2021

15 нче февраль көнне, татар халкының бөек улы, герой – шагыйрь Муса Җәлилнең туган көне уңаеннан "Гомерем минем моңлы бер җыр иде" дип аталган әдәби кичә үткәрелде.  Әдәби кичәдә  1-4 нче сыйныф укучылары  бөек татар шагыйренең тормышы һәм иҗаты белән таныштылар. Балалар игътибарына китап күргәзмәсе дә тәкъдим ителде. Укучылар рус һәм татар телендә М.Җәлилнең шигырьләрен бик матур һәм сәнгатьле итеп сөйләделәр.

Навсегда вошел в нашу историю подвиг татарского поэта-героя Мусы Джалиля.   В день 115-летия со дня рождения великого татарского поэта, для параллели 1-4 классов, провели литературный вечер «Гомерем минем моңлы бер җыр иде...» (“Жизнь моя певучая, как песня…”). Вниманию ребят была представлена книжная выставка «По следам поэта-героя» и презентация, которые  познакомили ребят с жизнью и творчеством  М. Джалиля. Звучали стихи поэта в исполнении учащихся на русском и татарском языках.

Источник: Администратор

Фоторепортаж: