• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

Туган ягым – яшел бишек

Опубликовано: 08.02.2021

3,5 февраль көнне лицей китапханәсендә  8 нче сыйныф укучылары өчен  “Туган ягым – яшел бишек” дип аталган әдәбият дәресләре булып узды. Дәрес туган шәһәребез Бөгелмәнең тарихына багышланган иде. Туган тел һәм әдәбият укытучылары Невметулина Г.Ф., Хәйбуллина Г.М. укучыларга шәһәребезнең үткәне турында кино күрсәттеләр, балалар үзләренең белемнәрен викторина сораулары аша ачыкладылар, Бөгелмәнең истәлекле урыннарын искә төшерделәр, яңа мәгълүмат алдылар.

В рамках Года родных языков и народного единства, для параллели 8 – х классов,  совместно с библиотекарями были проведены литературные уроки под названием “Туган ягым – яшел бишек”. Уроки были  посвящены истории нашего города Бугульмы.  Учащиеся посмотрели фильм «Страницы истории Бугульмы», отвечали на вопросы викторины, вспомнили про достопримечательности нашего города.

Источник: Администратор

Фоторепортаж: