• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

Котлыйбыз!

Опубликовано: 08.02.2021

3-нче февральдән 5-нче февральгә кадәр ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының "Республика олимпиада үзәге" "Дуслык" ООК базасында рус телендә белем алучы мәктәп укучылары өчен туган (татар) теле буенча республика олимпиадасының йомгаклау этабы узды. Олимпиадада безнең лицейның 4 сыйныф укучысы Михеева А. (укытучысы Хафизова Р.Х.) һәм 10 сыйныф укучысы Ахадова А. (укытучысы Невметулина Г.Ф.) катнашты. Айгунны призлы урын яулавы белән котлыйбыз! Киләчәктә сәламәтлек, тагын да зуррак уңышларга ирешүен телибез!

С 03 февраля по 05 февраля 2021 года на базе ООК «Дуслык» ГАОУ «Республиканский олимпиадный центр» МОиН РТ прошел заключительный этап республиканской олимпиады школьников по татарскому языку для русскоязычных учащихся школ с русским языком обучения 4-11 классов из бюджетных общеобразовательных организаций Республики Татарстан. Поздравляем ученицу 10 класса Ахадову А. (учитель Невметулина Г.Ф.)  с призовым местом! Желаем дальнейших успехов!

Источник: Администратор