• Бугульминский
  • Школы
  • МБОУ «Лицей №2» Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение лицей №2 Бугульминского муниципального района РТ, "Школа - центр компетенции в электронном образовании"/ Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе 2 нче лицей, "Мәктәп - электрон белем бирүче компетенция үзәге»

Адрес: 423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, г. Бугульма, ул. Николая Гоголя, д. 64/423236, Татарстан Республикасы, Бөгелмә шәһәре, Николай Гоголь урамы, 64 нче йорт
Телефон: +7(855)-944-44-68
E-Mail: Bugulmaliceum@mail.ru
Короткое название: МБОУ лицей №2
Руководитель: Иванов Геннадий Александрович
Год основания учреждения: 1938

Новости лицея

Шушы яктан, шушы туфрактан без…

Опубликовано: 04.03.2020

28 февраль көнне Сарман районы Җәлил эшчеләр поселогының 2 нче урта гомуми мәктәбендә Татарстанның һәм Россиянең атказанган мәдәният хезмәткәре, Г.Тукай исемендәге дәүләт  премиясе лауреаты, язучы Мәдинә Маликованың 85 яшьлек юбилеена багышланган «Шушы яктан, шушы туфрактан без» исемле республикакүләм фәнни-гамәли конференциясе булып үтте. Безнең лицейның 9 нчы сыйныф укучысы Ахадова Айгун (укытучысы –Невметулина Г.Ф.) «Муса Җәлил иҗатында Ана образы” исемле эше белән уңышлы чыгыш ясады. Котлыйбыз!

28 февраля на базе муниципального бюджетного образовательного учреждения «Джалильская средняя общеобразовательная школа № 2» Сармановского муниципального района прошла Республиканская научно–практическая конференция «Шушы яктан, шушы туфрактан без», посвященная писателю, заслуженному работнику культуры Татарстана и России, лауреату Государственной премии имени Габдуллы Тукая – Мадине Маликовой. Ученица 9 го класса Ахадова Айгун (учитель - Невметулина Г.Ф.) успешно выступила с работой «Муса Җәлил иҗатында Ана образы”. Поздравляем!

Источник: Администратор