МБОУ «Нурминская средняя общеобразовательная школа» Балтасинского муниципального района РТ (школа-центр компетенции в электронном образовании)

Адрес: 422253, Россия, Республика Татарстан, Балтасинский район, с. Норма, ул. Казанская, д. 11
Телефон: +7(843)-683-17-22
E-Mail: nurmass@inbox.ru, Snur.Blt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нурминская СОШ"
Руководитель: Гатауллина Ляйсан Фаритовна
У нас учатся: 389 учащихся/Бездә 389 укучы укый
У нас учат: 47 педагога/Бездә 47 укытучы укыта

Иңнәремдә ике канатым бар/Выросли Крылья

Опубликовано: 10.12.2022

Кариле кызы Чулпан Габделганиева - шагыйрә, дөнья күләмендә танылган спортчы.
         Аның катлаулы, бормалы, сынаулы, кызыклы тормыш юлы кичеп барышы. Авырлыкларны җиңәрлек, табигатьтән бирелгән мөмкинлекләрен талант дәрәҗәсенә үстерә алырлык көч таба ул үзендә. Чулпан бүген - берничә шигырьләр җыентыгы авторы, шашка буенча дөнья чемпионы, "Татарстанның иң яхшы спортчысы" дипломы иясе. Чулпан Габделганиева 2006 елда мөмкинлекләре чикләнгән райондашларыбызның "Фикердәшләр" клубын оештыручы да.
Шәхсән күп конкурсларда катнашып, анда танылырга да көче җитә аның.
         10 декабрь
көнне  мәктәбебездә бу мәртәбәле шәхес, атаклы авылдашыбыз белән кабатланмас җанлы очрашу узды. Анда Чулпанның балаларга биргән киңәшләре, укучыларның Чулпан шигырьләрен сәнгатьле итеп укулары һәркемнең күңеленә үтеп керде.
          Чулпан мөмкинлекләргә чик юк икәнен үзенең яшәү рәвеше, гамәлләре белән раслый.
Чулпан без Сезнең белән горурланабыз!

Бу дөньяны мин яратып килдем,
Авыр димим мин язмышны.
Кайгы арты шатлык килеп тора,
Яратам мин тормышны.

10 декабря состоялась неповторимая, теплая встреча обучающихся 2-6 классов с этой знаменитой и замечательной личностью. Дети познакомились с принципами и  ориентирами, которая она поддерживается на своём жизненном пути. Учащиеся прочитали стихи Чулпан Габдулганиевой, познакомились с её творчеством, спортивными достижениями. Она дала ценные советы детям.

В жизни нет ограничений, если человек этого очень хочет и готов преодолить  все преграды для достижения своей цели. Чулпан Габдулганиева это доказала своими поступками, действиями и творческими и спортивными достижениями.