Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ташкичу, ул. Ленина, д. 36\Татарстан Республикасы Арча районы, Ташкичү авылы, Ленин урамы, 36 нчы йорт
Телефон: +7(843)-669-05-22
E-Mail: sch524@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Ташкичинская ООШ"
Руководитель: Сабирзянова Гулия Радиковна
Год основания учреждения: 1929
У нас учатся: 53 Бездә укыйлар: 53 укучы
У нас учат: 13/Бездә укыталар 13 укытучы

Фәннәр буенча "Яшьләр чемпионаты"

Опубликовано: 27.01.2012

Укучыларның белемнәрен арттыру,фәннәрне өйрәнүгә кызыксынуларын арттыру максатыннан, мәктәптә төрле чаралар үткәрелә. Мондый чараларның әһәмияте зур дип саныйбыз, чөнки үзебезне торле шартларда  тикшереп карый алабыз. Укучыларыбыз район күләмендә уза торган олимпиадаларда уңышлы чыгыш ясадылар: 5 призлы урын яуланды. Шуларның 3 се - җиңүчеләр. Хабибуллин Илшат астрономия һәм технология, Гилазов Илшат физика буенча  беренче урынны яуладылар. Астрономия һәм физика буенча алар Региональ этапта уңышлы гына чыгыш ясадылар.

Менә 23-27 январь көннәрендә  рус теле, биология, химия фәннәреннән "Яшьләр чемпионаты" уздырылды. Рус теленнән 26, биологиядән 22, химиядән 11 укучы үзләрен бу ярышта сынадылар. Аларга зур уңышлар телибез!