Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ташкичу, ул. Ленина, д. 36\Татарстан Республикасы Арча районы, Ташкичү авылы, Ленин урамы, 36 нчы йорт
Телефон: +7(843)-669-05-22
E-Mail: sch524@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Ташкичинская ООШ"
Руководитель: Сабирзянова Гулия Радиковна
Год основания учреждения: 1929
У нас учатся: 53 Бездә укыйлар: 53 укучы
У нас учат: 13/Бездә укыталар 13 укытучы

Күңелле ял иттек

Опубликовано: 13.01.2012

3-8 январь көннәрендә  мәктәптә укыган 12 укучы Шурабаш авылында урнашкан "Шатлык" лагеренда ял иттек. Лагерьда безгә бик ошады. Көн саен ачык йөз белән вожатыйлар каршы алды. Алар безгә төрледән-төрле уен, тормышта үз-үзеңне таба белергә өйрәттеләр. Концертларга әзерләнү, чыгышлар ясау безнең өчен бер шатлык булды. Багавиева Фәйрүзә, Нигматуллина Лилия, Касимова Илүзә, Гатиятуллина Чулпан, Мухаметшина Гөлгенәләр бу тамашаларда бигрәк тә актив катнаштылар.

Соңгы көн бик моңсу булды. Чөнки атна буе танышып, дуслашып беткән иптәшләрдән бер дә аерыласы килмәде. Укырга, хезмәт итәргә өйрәнеп,яңадан җәй көне очрашырга сүз куешып таралыштык.