Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ташкичу, ул. Ленина, д. 36\Татарстан Республикасы Арча районы, Ташкичү авылы, Ленин урамы, 36 нчы йорт
Телефон: +7(843)-669-05-22
E-Mail: sch524@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Ташкичинская ООШ"
Руководитель: Сабирзянова Гулия Радиковна
Год основания учреждения: 1929
У нас учатся: 53 Бездә укыйлар: 53 укучы
У нас учат: 13/Бездә укыталар 13 укытучы

Яңа елга әзерлек бара

Опубликовано: 21.12.2011

Тиздән Яңа ел җитәчәк!

Мәктәп укучылары бу бәйрәмне зур түземсезлек белән көтәләр! Нинди генә җырлар, шигырьләр өйрәнмәделәр! Иң күңеллесе шул булды- һәр укучы Яңа елга нинди дә булса һөнәрен күрсәтергә әзер. Бигрәк тә башлангыч класс укучылары зур тырышлык куялар.

Яңа ел тантанасы үтәчәк залның түренә 20 декабрь көнне үк чыршыны бизәп куйдык. Һәрбер класс дәрестән соң башка класс укучыларыннан кача-кача үзләренең  Кыш бабайга күрсәтәчәк тамашаларын кабатлыйлар, эшкәртәләр.Кыш бабайның да читтән килүе көтелә. Бу- балаларга да, укытучыларга да сюрприз булачак.

Кышкы каникул планы да әзер. Бәйрәмнәрне күңелле һәм файдалы үткәрергә бөтен мөмкинлекләр дә тудырылачак.