Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ташкичу, ул. Ленина, д. 36\Татарстан Республикасы Арча районы, Ташкичү авылы, Ленин урамы, 36 нчы йорт
Телефон: +7(843)-669-05-22
E-Mail: sch524@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Ташкичинская ООШ"
Руководитель: Сабирзянова Гулия Радиковна
Год основания учреждения: 1929
У нас учатся: 53 Бездә укыйлар: 53 укучы
У нас учат: 13/Бездә укыталар 13 укытучы

5 октябрь –укытучылар көне

Опубликовано: 05.10.2013

Укытучы!

Синдәдер ул йөрәкләрнең иң олысы,
   Синдәдер ул куңелләрнең иң җылысы.
Һәр көн сина ничә сабый карап тора,

Алар сине әниседәй якын курә.

Чыннан да, һәрчак безнең өчен борчылып, уңышларыбызга сөенеп яшәүче, олы җанлы кешеләр – ул безнең мөгаллимнәребез.

5 октябрь –укытучылар көне.

Бу көн безнең мәктәптә дә һәр ел саен зурлап билгеләп үтелә.
Быел да без яраткан укытучыларыбызны бәйрәм белән тәбрик итү өчен көчебезне кызганмадык. Һәр укытучыны ишек төбендә үк котлау сүзләре  салынган шарлар белән һәм чәчәк тоткан укучылар каршы алып, бәйрәм белән тәбрикләде.  Бәйрәм көн икәнен сиздереп, матур җырлар яңгырап торды. Укучылар остазларыбызны бәйрәм белән тәбрикләп, күнелле концерт программасы тәкъдим иттелэр.

Җир йөзенең иң - иң матур теләкләрен,
Сорасалар багышларга кемгә диеп.
   Әсир иткән үзенә бик куп йөрәкләрне
Укытучыма, дияр идем, башым иеп.
Бәйрәм белән Сезне, Остазлар!