Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ташкичу, ул. Ленина, д. 36\Татарстан Республикасы Арча районы, Ташкичү авылы, Ленин урамы, 36 нчы йорт
Телефон: +7(843)-669-05-22
E-Mail: sch524@bk.ru
Короткое название: МБОУ "Ташкичинская ООШ"
Руководитель: Сабирзянова Гулия Радиковна
Год основания учреждения: 1929
У нас учатся: 53 Бездә укыйлар: 53 укучы
У нас учат: 13/Бездә укыталар 13 укытучы

Технология укытучылары семинары

Опубликовано: 24.04.2013

24 нче апрельдә  технология укытучыларының “ Укытучының технология дәресләрендә укучыларның иҗади үсеш мөмкинлекләрен формалаштыру системасы “дип исемләнгән район  семинары үтте. Семинар эшендә мәгълумати-методик үзәк методисты Р.Г.Фөйзиева катнашты.  Әлеге семинарда беренче категорияле технология  укытучысы Камалиев Р.Г. ачык дәрес, кичә  күрсәтте. Рөстәм Гарәфетдинович дәрестә “Декоратив-кулланыштагы әйберләр җитештерү. Бизәкләп киселгән металл. Иҗади проект башкару” темасы астында тулы бер дәрес блогын оештыру технологиясе, аны үтәү юлларын күрсәтте.  Сыйныфтан тыш чара итеп, "Әлдермеш бабайда кунакта" дигән ярыш тәкъдим ителде.Семинарда катнашучылар тарафыннан Камалиев Р.Г. эшчәнлегенә  югары бәя бирелде.

Семинарда технология дәресендә “Сингапур методикасы”н куллану турында чыгыш оештырылды, бу методның өстенлекле һәм кимчелекле яклары турында фикер алышу булды.

Семинар эшчәнлегендә Арча муниципаль районы башкарма комитеты МУ “Мәгариф белән идарә итү”начальнигы Р.Р.Бәдриева да катнашты, бүгенге көндә технология укытучылары алдында торган бурычларны чишү юллары белән уртаклашты.