С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Арский
  • Детские сады

МБДОУ «Старотурналинский детский сад Арского муниципального района РТ»

Адрес: 422019, Республика Татарстан, Арский район, д. Старые Турнали,ул. Комсомольская, д.68
Телефон:
E-Mail: dssturnali.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Старотурналинский детский сад"
Руководитель: Евсеева Эльвира Васильевна

Новости"Старотурналинского детского сада"

"Без Тукайны укыйбыз!"

Опубликовано: 18.04.2022

Апрель – Габдулла Тукайны искә алу, аның иҗатын барлау ае.Шул уңайдан, Иске Төрнәле балалар бакчасы коллективы ,  татар  халкының   бөек шагыйре Габдулла Тукайның тууына 136ел уңаеннан, “Без Тукайны укыйбыз” исемле әдәби марафонында катнашырга булдык. Бакчабызның һәр хезмәткәре, үзенең күңеленә хуш килгән Г.Тукай шигырен   сайлап алды.     Бу әдәби марафон, Г.Тукай иҗаты турында белемнәребезне баета һәм камилләштера, сәнгатьле сөйләм, чыгыш ясау  осталыкларыбызны үстерергә һәм баетырга ярдәм итә.Г.Тукайның әсәрләрендә хәзерге тормышның бик күп  сорауларына да  җавап табарга мөмкин.  Әсәрләре туган якка, аның табигатенә мәхәббәт уята, иҗаты туган йортыңа, туган җиреңә игътибарлы сакчыл   караш тәрбияли, башлаган эшне азакка чаклы җиткерергә теләк, түземлелек үстерә һәм эстетик тәрбия бирә. Үз телең ана телеңнең  бөеклеген белеп яшәргә һәм аны өйрәнүне һәрвакыт дәвам титәргә кирәклеген төшендерә.