Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

8 февраль – Русиядә фән көне!

Опубликовано: 08.02.2024

8 февраль – Русиядә фән көне!
Россия фәне көне ел саен 8 февраальдә - Петр I Россия Фәннәр һәм сәнгать академиясен оештыру турындагы Указны имзалаган көндә билгеләп үтелә.
Башлангыч сыйныф укучылары өчен "Россиядә фән көне" дигән сыйныфтан тыш чара узды. Илнең социаль- иҗтимагый усешенә фәннен өлеше өйрәнелде; эшчәнлеген фәнгә багышлаган куренекле галимнәр турында танышу булды.
Россия Президенты Владимир Владимирович Путин 2022-2031 елларны Фән һәм технология унеллыгы дип игълан итте. Фән-алга китеш, хәрәкәт бирүче көч. Галимнәрнең ачышлары кешелекне яңа тормыш дәрәҗәсенә күтәрә. Үзенең күп гасырлык тарихында Россия дөньяга күп генийлар бүләк итте. Һәр чорда ватандашларыбызның якты исемнәре балкыды: Ломоносов, Лобачевский, Ковалевская һәм Менделеевка кадәр, Попов һәм Мичуриннан Циолковский һәм Ландауга кадәр. Россия һәм Совет галимнәренең эшләре дөнья фәненә керткән бәяләп бетергесез.