Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

"Тамчы шоу" интелектуаль-уен

Опубликовано: 26.04.2023

Г. Тукай дөньяда бары тик 27 ел гына яшәгән, бары 8 ел гына иҗат иткән. Шулай булса да ул гаять зур, бәя биреп бетермәслек рухи байлык калдырган. Аның тормышы һәм иҗаты- халкыбыз тарихында иң якты, иң изге сәхифәләрнең берсе. Балачактан күңелләребезгә кергән Тукай безне гомеребез буена озата бара.
Телсез идек, Тукай безне телле итте,
Җырсыз идек, Тукай безне җырлы итте,  Күгебездә балкып торган йолдыз булып,
Кара төндә өстебезгә энҗе сипте.
    Мәктәбебездә бөек шагыйребез Г.Тукайны искә алып, "Тамчы шоу" уенын уздырдык.Уен барлык укучыларыбыз өчен дә файдалы булды.Бөек шагыйрьнең шигырьләрен сөйләдек, әсәрләрен сәхнәләштердек, җырларын җырладык.