С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

"Уңыш бәйрәме"

Опубликовано: 25.10.2019

Һәрбер чорның үз матурлыгы бар. Кыш үзенең ачы бураннары, яз - тезелешеп кайткан кыр казлары белән матур. Җәйнең йөзен аллы-гөлле чәчәкләр бизи. Ә көз? Алтын көз! Исеме дә әнә нинди матур яңгырый.
   Борын заманнарда бер авыл агаеннан сораганнар:
   - Синеңчә яз яхшыракмы, әллә көзме?
   Ул, һич тә аптырамыйча:
   - Күз өчен яз яхшы, авыз өчен көз яхшы,- дип җавап биргән.
   Чыннан да  барлык яшелчә, җиләк-җимешләр көз көне өлгерә. Көз безгә уныш, муллык алып килә.
   Менә шундый авыз өчен яхшы булган табигатьнең иң асыл фасылында  бездә “Көзге  уңыш” бәйрәме гөрләп үтте.