С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

Саф һавада хәрәкәтле уеннар

Опубликовано: 16.05.2019

Саф һавада йөрү- балаларның хәрәкәт активлыгын тулысынча кулланырга мөмкин булган режим моментларының берсе. Балаларның яшь һәм индивидуаль үзенчәлеге күпмедер дәрәҗәдә оештыруның шартлары, характеры һәм эшчәнлекнең эчтәлеге белән билгеләнә. Мәктәпкәчә өлкән яшьтәге балаларның хәрәкәт активлыгы белән максатчан идарә итүнең роле аеруча зур.
Бу вакытка балалар җитәрлек хәрәкәт тәҗрибәсе туплаган булулары шарт булып тора, ләкин дөрес педагогик җитәкчелек булмаганда, алар үзләренең мөмкинлекләрен тулысынча күрсәтә алмыйлар.
Өлкән һәм мәктәпкәчә әзерлек төркемнәрендә саф һавада хәрәкәтне үстерү буенча эшне планлаштырганда системалылык, программа материалын тулысынча бирүнең эзлеклелеге, ныгыту алымнары, уеннарны камилләштерү, балаларның хәрәкәт активлыгын үстерү булырга тиеш. Моннан тыш уенны һәм күнегүләрне үткәрү өчен вакытны дөрес сайлый белү мөһим. Оешкан хәрәкәт эшчәнлеге балаларның мөстәкыйль эшчәнлек хисабына үткәрелергә тиеш түгел.
Саф һавада укучылар белән еш булабыз, рәхәтләнеп уйныйбыз.