С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

Республика конкурсы "Яшь эзләнүче"

Опубликовано: 15.04.2019

Сәләтле балалар белән эшләү– мөһим һәм дәвамлы проблема булып тора. Безнең педагогик эшчәнлек түбәндәге төп ике бурычны хәл итүгә юнәлтелгән.
Табигать тарафыннан бирелгән иҗат һәм сәләт чаткылары булган балаларны туплау һәм үстерү. Һәр укучының сәләтен үстерүгә мөмкинлек бирә торган гамәли чаралар әзерләү. Һәр баланың нинди дә булса сәләте бар. Укытучыга шул өлкәне табарга һәм балага талантын күрсәтү өчен шартлар тудырырга кирәк. Башлангыч сыйныфларда укучының аерым юнәлештәге кызыксынуы гомуми сәләтлелек кебек кабул ителсә дә, мәктәбебезнең тәҗрибәле педагоглары сәләтлелекнең предметлы юнәлеш алуын күрәләр һәм балага нинди дә булса иҗади эшчәнлектә үзен күрсәтергә мөмкинлек бирәләр. Мәктәбебез укучылары Хөснетдинов Илсаф, Хаиров Искәндәр III республикакүләм "Яшь эзләнүче" конкурсында катнашып кайттылар. Хөснетдинов Илсаф үз номинациясендә призер булды. Укытучысы Сөләйманова Г.И. Хаиров Искәндәргә катнашучы дипломы бирелде. Укытучысы Хаирова Г.С. Укучыларыбызны, аларның укытучыларын котлыйбыз, уңышлар теләп калабыз.