С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422025, РТ, Арский район, с. Смак-Корса, ул. Школьная, д. 2/ 422025, ТР, Арча районы Курса Почмак авылы, Мәктәп урамы, 2 нче йорт
Телефон: +7(843)-665-32-20
E-Mail: Ssmk.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Смак-Корсинская средняя общеобразовательная школа»
Руководитель: Сабирзянова Нурзиля Бариевна
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "Смак Корсинская СОШ"

Кошлар көне

Опубликовано: 13.04.2019

Бүген безнең мәктәптә традиция буенча ел саен үтә торган зур бәйрәм «Кошлар көне» булды. Бу бәйрәмне барыбыз да сагынып көтеп алабыз. Чөнки алар—безнең дусларыбыз, табигать сакчылары, матурлык алиһәләре, яшәү чыганагы. Апрель ае- уяну, сафлану, яктылык, су һәм кошлар ае булып исәпләнә. Кошлар табигатьнең күрке, яме. Аларның матур каурыйлары,нәфис гәүдәләре, нәни томшыклары һәм күңелле җырлары, сайраулары белән тирә - юньгә ямь тараталар, безне сөендерәләр. Калкулыклар кардан арындылар. "Кошлар бәйрәме" барлык укучыларыбыз өчен дә кызыклы һәм файдалы булды. Чөнки кошлар турында яңа мәгълүматлар ишеттек, табышмаклар әйтештек, кош тавышларын тыңлап аердык.

Язгы сулар шаулап актылар.

Әкрен генә дымсу җилләр исте

Күтәрелде җирдә ак томан.

Кояш нурын сибеп җиргә

Исте йомшак җылы җилләре