С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Арский
  • Детские сады

Адрес: 422018,Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Наласа, ул.Центральная, д. 76
Телефон: 8(84366)50-1-10
E-Mail: dsnalasa.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ «Наласинский детский сад "
Руководитель: Абдрахманова Гульназ Вагизовна
Год основания учреждения: 1967
У нас учатся: 41 воспитанников / 41 бала (иностранные граждане отсутствуют)
У нас учат: 3 педагога / 3 педагогик хезмәткәр

"Кыргый җәнлекләр"

Опубликовано: 12.01.2022

Максат:  Проект барышында балаларның иҗади һәм танып белүләрен үстерүгә шартлар тудыру.

Бурычлар:

1. Кыргый хайваннарга карата кайгыртучанлык сыйфатлары тәрбияләү.

2. Балаларның сүзлек байлыгын  исемнәр (куыш, өн, оя), сыйфатлар (чәнечкеле, явыз, ач, хәйләкәр, йонлач), фигыльләр (яшеренергә, качырга, сузылып карарга) ярдәмендә баету.

3.  Хаваннар турында тасвирлау хикәя сөйләү аша  бәйләнешле сөйләм телен, логик фикерләү сәләтен үстерү.