Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Яңа Кырлай урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе/МБОУ «Ново-Кырлайская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422035, РТ, Арский район, с. Новый Кырлай, ул. Центральная, д. 2
Телефон: +7(843)-665-67-36
E-Mail: nov.kir2022@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Ново-Кырлайская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Хайруллина Зульфия Ильгизовна
Год основания учреждения: 1953
У нас учатся: 106 обучающихся \ Бездә укыйлар: 106 укучы
У нас учат: 23 учителя/ Бездә укыталар 23 укытучы

Математика ,физика һәм информатика атналыгының нәтиҗәләре чыгарылды.

Опубликовано: 29.11.2011

Атна буе дәвам иткән атналык төгәлләнде һәм нәтиҗәләр чыгарылды.Атналык барышында үткәрелгән  һәр кичәгә анализ ясалып ,җиңүчеләр билгеләнде.

Читтән торып үткәрелә торган Пермь чемпионатында,Талантлы  яшьләр үзәге үткәрүче олимпиадада һәм Авангард олимпиадаларында мәктәбебезнең

70 тән артык укучысы катнашты.

"Иң яхшы презентация" конкурсында 8 класс укучысы Хабибуллина Г. һәм 10 класс укучысы Хасанова Л. җиңү яуладылар.

"Ребус һәм кроссвордлар төзү" конкурсында призлы урыннарны 5 класс укучысы Гайфуллина Р.,6 класс укучысы Фәхриева Д.,7 класс укучылары Сабирҗанова Р. һәм Минзина З. ләр кулдан ычкындырмадылар.

"Иң пөхтә дәфтәр" конкурсында 7 класс укучысы Шигапова З.башкалардан күпкә аерылып торды.

Геометрик фигураларның моделләрен ясау буенча 11а классы укучысы Бариев Р.,11б классы укучысы Гәрәев И.,10 класс укучысы Хасанова Л. һәм 9 класс укучысы Сәләхов Н.ләргә тиңнәр булмады.

Атналык дәвамында күңелле һәм мавыктыргыч кичәләрне оештыручы укытучыларыбыз Хәбриев Ш.С .,Ганеев И.Т. һәм Сәләхова И.Г.ларга рәхмәтебезне юллыйбыз.