Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Яңа Кырлай урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе/МБОУ «Ново-Кырлайская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422035, РТ, Арский район, с. Новый Кырлай, ул. Центральная, д. 2
Телефон: +7(843)-665-67-36
E-Mail: nov.kir2022@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Ново-Кырлайская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Хайруллина Зульфия Ильгизовна
Год основания учреждения: 1953
У нас учатся: 106 обучающихся \ Бездә укыйлар: 106 укучы
У нас учат: 23 учителя/ Бездә укыталар 23 укытучы

Юбилеең белән мәктәбем !

Опубликовано: 14.12.2013

Мәктәп турында кыскача информация.

Яңа Кырлай авылында башлангыч мәктәп 1920-25 нче елларда төзелгән.  1953нче елда урта мәктәп бинасында уку башлана. Яңа Кырлай  урта мәктәбенә Бирәзәбаш, Чиканас, Иске Иябаш, Яңа Иябаш, Әзәк, Симетбаш, Ашытбаш, Пионер, Алмалы авылларыннан да балалар йөреп укыганнар. Әлеге мәктәптә 500 дән дә артык бала белем алган уку еллары билгеле.

1975-76 нчы уку елын укучылар хәзерге өч катлы таш бинада башлап җибәрәләр. Бу мәктәпне салдыруга Яруллин Гомәр абый бик зур көч куя.

Бүген

Яңа Кырлай урта мәктәбе - 60 еллык тарихы булган уку йортларыннан берсе. Бүгенге көндә мәктәптә 135 бала белем ала. Белем сыйфаты 69% тәшкил итә.
            Укучыларга 2
5 укытучы белем һәм тәрбия бирә. Барысы да югары белемле.
            Мәктәпкә 2005-2006 уку елында капиталь ремонт ясалды. Яңа җиһазлар кайтарылды. Химия, хезмәт, башлангыч класс кабинетлары, спортзал өр-яңа җиһазлар белән баетылды. Мәктәптә күп төрле түгәрәкләр эшли. Укытучылар яңа педагогик технологиялар куллануга зур әһәмият бирә.
  Мәктәптә ныклы белем алу өчен бөтен мөмкинлекләр тудырылган