Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Яңа Кырлай урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе/МБОУ «Ново-Кырлайская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422035, РТ, Арский район, с. Новый Кырлай, ул. Центральная, д. 2
Телефон: +7(843)-665-67-36
E-Mail: nov.kir2022@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Ново-Кырлайская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Хайруллина Зульфия Ильгизовна
Год основания учреждения: 1953
У нас учатся: 106 обучающихся \ Бездә укыйлар: 106 укучы
У нас учат: 23 учителя/ Бездә укыталар 23 укытучы

Күңелле очрашу.

Опубликовано: 22.03.2011

Түгәрәк өстәл янында сөйләшүне Яңа Кырлай урта мәктәбенең Iкатегорияле биология укытучысы Галиуллина Рәзилә Юнысовна оештырды.  Рәзилә Юнысовна  бу чараны Яңа Кырлай урманында үскән агачлар, үсемлекләр, куаклар белән таныштырудан башлап җибәрде. Урман турында төрле сынамышлар, табышмаклар белән кичәне дәвам итте.

4нче класс  укучылары Нәбиуллина Светлана Рашитовна һәм Солтанова Гөлфия Робертовна җитәкчелегендә  “Урман – зур байлык”  темасы буенча кызыклы, мавыктыргыч  класстан  тыш чара үткәрделәр.Шулай ук  5енче класс укучылары актив булдылар.

10ынчы класс укучысы Мифтахова Алсу “Табигать һәм кеше” темасы буенча язган сочинениесе белән таныштырды.

Кадерле кунакларыбыз да эчтәлекле чыгыш ясадылар.Ахметова Лейсан Рашитовна Татарстан урман хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан чыккан китаплар белән таныштырып, ул китапларны мәктәпкә бүләк итте. Республика һәм Арча районында үткәрелә торган төрле конкурсларда актив катнашырга чакырды. Ахметзянов Рашит Зиннурович урман турында бик эчтәлекле чыгышы белән балаларда кызыксыну уятты. Урманда үз-үзеңне тоту кагыйдәләре белән таныштырды.

Очрашу бик күңелле үтте. Балалар бу очрашудан үзләренә бик күп мәгълүмат алдылар. Биология укытучысы Галиуллина Рәзилә Юнысовнага бу очрашуны оештырган өчен зур рәхмәт!

4нче класс укучылары, Яңа Кырлай урта мәктәбе.