Адрес: 422031,Российская Федерация,Республика Татарстан, Арский район,с.Новый Кинер, улица Советская, дом 8/ Россия Федерациясе,Татарстан Республикасы,Арча муниципаль районы,Яңа Кенәр авылы,Совет урамы,8 нче йорт
Телефон: +7(843)-669-11-57
E-Mail: Snkin.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Новокинерская СОШ имени С.З.Габдрахмановой»
Руководитель: Зарипов Хамбаль Хабилович
Год основания учреждения: 1925
У нас учатся: 241 /Бездә укыйлар 241 укучы
У нас учат: 32/Бездә укыталар 32 укытучы

Соңгы кыңгырау

Опубликовано: 24.05.2011

2011нче елның 24нче май көнне Яңа Кенәр урта мәктәбендә «Соңгы кыңгырау» бәйрәме булды. Әлеге тантаналы линейкада укытучылар, укучылар, әти-әниләр белән бергә Яңа Кенәр авыл советы башлыгы Фахрутдинов Рафаэль Әгъзәмович, Арча районы мәгариф бүлеге методисты Хайруллин Зөлфәт Таһирович, район советы депутаты Гарифуллин Зиннур Нуруллович да катнашты. Хөрмәтле кунакларыбыз барлык мәктәп коллективын бәйрәм белән котлап, чыгарылыш сыйныф укучыларына уңышлы юллар теләде.

Шулай ук 2010-2011нче уку елына нәтиҗә ясалды, уку алдынгылары Мактау кәгазьләре белән бүләкләнде, ел буе төрле бәйгеләрдә актив катнашкан укучылар билгеләп үтелде; 9, 11нче сыйныф укучыларын имтиханга кертү турындагы приказ белән таныштырылды. Әти-әниләр исеменнән мәктәп коллективына Аксакова Рәфия Рашатовна рәхмәт белдерде, чыгарылыш сыйныф укучыларына ихлас теләкләрен җиткерде.

Иң дулкынландыргыч мизгелләр тантананың төп сәбәпчеләре - 11нчеләр сүз алгач башланды. Мәктәпкә, укытучыларга булган рәхмәтләрен алар шигырь, җыр, бию аша күз яшьләре белән җиткерде. Шатлыклы да, моңсу да бу көнне 11нче сыйныф укучылары өчен соңгы тапкыр кыңгырау чыңлады.

Алда көткән олы юлда олы бәхетләр юлдаш булсын сезгә, хөрмәтле 11нче сыйныф укучылары!