Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Чыршы бәйрәмнәре дәвам итә.

Опубликовано: 29.12.2015

29 декабрьдәАрчаспорт комплексында мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен чыршы бәйрәме булды. Район башлыгы Илшат Нуриев балаларны һәм әти–әниләрен Яңа ел бәйрәме белән котлады. Аннан Кыш бабай һәм Кар кызы, кар бөртекләре һәм әкият геройлары катнашында тылсымлы кичә башланды. Рәхәтләнделәр инде малайлар һәм кызлар. Тәгәрәшә–тәгәрәшә уйнадылар, җырладылар, биеделәр, бөтен дөньяларын онытып уйнадылар, көлделәр, шаярдылар.

Бик актив булып чыкты алар.  Кыш бабай каршында чират торып чыгыш ясадылар. Кыш бабайга теләкләрен җиткерделәр. Чыршы бәйрәмендә мәктәбебездән дә укучылар катнашты .Алар бәйрәмнән бик канәгать калды, олы рәхмәт хисләре, шат күңел белән өйләргә таралаштылар.

Барыгызга да Яңа ел сәламәтлек, шатлыклар алып килсен