Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Ветеран укытучыбыздан мастер-класс.

Опубликовано: 17.10.2015

Ел саен ветеран укытучылар белән очрашу мәктәбебезнең иң якты, иң изге чараларының берсе булып санала. Укытучы. Кем генә тирән ихтирам белән телгә алмый икән бу исемне. Мәктәптә, укыту йортында белем бирүче, тормышта балаларга үз юлларын табарга булышучы, үзенең яшәү тәҗрибәсе белән шәхес тәрбияләүдә тирән эз калдыручы олуг зат ул. Күп еллар безнең мәктәбебездә эшләп, хәзерге вакытта лаеклы ялда булган хөрмәтле ветеран укытучыларыбызның һәрберсе безгә кадерле. Алар хәзер дә дәресләр бирергә әзер, күзләрендәге яшәү ялкыны күпләрне сокландырырлык. Шундый дәресләрнең берсен 16 нчы октябрь көнне 35 ел гомерен Ашытбаш урта мәктәбендә математика укытуга багышлаган Шәкурова Ания Зәкәрия кызы үткәрде.8 нче сыйныфта үткәрелгән дәрес күңелле узды.Укучылар х2=а тигезләмәсен чишәргә өйрәнделәр.Соңыннан билгеләр алдылар. Укучылар Ания апага шундый эчтәлекле, күңелле дәрес өчен рәхмәт әйттеләр, алдагы тормышында уңышлар, сәламәтлек теләделәр.

Сез дөньяда - иң белемле кеше,

Сезнең  дәрес - тормыш ачкычы.

Иксез-чиксез фәннәр дөньясында

Маяк бит Сез, әйдәп баручы.