Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Җиңүнең 79 еллыгына багышланган тантаналы чара

Опубликовано: 08.05.2024

1945 елның 9 нчы маенда кешелек тарихындагы иң авыр һәм иң куркыныч сугыш тәмамланды. 9 Май - илебез халкы өчен тантана көне. Җиңү бәйрәме - ул шатлыклы күз яшьләре, бу көн һәр гаилә кадерләп саклый торган хәтер. Ул безне тагын да берләштерә һәм бернинди сынаулар алдында да югалып калмаска өйрәтә.

Бүген авылыбызда да  Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгына багышланган тантаналы чара узды. Чарада Арча район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары  Вафина Эльвира Шамил кызы, Ташкичү җирле үзидарә башлыгы Хабибуллин Рәдис Харис улы, “Ашытбаш” ширкәте җитәкчесе  Мөбәрәкшин Рөстәм Мидхәт улы, мәктәп директоры Кавиева Рәмизә Рәис кызы, тыл хезмәтчәннәре, сугыш чоры балалары, махсус хәрби операциядә катнашучыларның гаилә әгъзалары, авыл халкы катнашты.

Бөек Җиңү көне белән котлап, барыгызга да тынычлык, бәхет-шатлык, сәламәтлек телибез!