Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Бөтенроссия “Туган тел” форумы

Опубликовано: 14.11.2023

13 нче ноябрь көнне Бөтендөнья татар конгрессы Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы белән берлектә оештырган Бөтенроссия “Туган тел” форумы делегатлары Арча шәһәренә килделәр. Алар 6 нчы номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбендә һәм Арча муниципаль районы Габденнасыйр Курсави исемендәге күппрофильле лицеенда татар телен уку-укытуга бәйле көнүзәк мәсьәләләргә багышланган төрле педагогик остаханәләрдә катнаштылар.

Кунаклар каршында безнең мәктәбебезнең туган тел һәм әдәбияты укытучысы Әүхәдиева Миләүшә Рәшит кызы да үзенең осталык дәресе белән чыгыш ясады. Шулай ук театр түгәрәгенә  (җитәкчесе Р.Р.Рахматуллина )йөрүче өлкән сыйныф укучылары тарафыннан милләтебезнең бик матур гореф-гадәте – “Каз өмәсе” күренеше күрсәтелде. Барлык чыгышлар да форумда катнашучылар тарафыннан уңай бәяләнде.