Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

I Республика фестиваль-конкурсы

Опубликовано: 20.10.2023

20 октябрьдэ  " Яшь талантлар" театр түгәрәгендә шөгыльләнүче укучыларыбыз  Казан шәhәрендә гаилә hәм мәктәп театрларының "Гаилә тарихы", "Театрның яше юк" I Республика фестиваль-конкурсында катнаштылар.  Фестиваль-конкурс Кәрим Тинчурин исемендәге татар дәүләт драма hәм комедия театрында узды. Бэйгедэ укучылар якташыбыз Мөнирә Сафинаның "Югалган хатлар" әсәрен тәкьдим иттеләр. Жюрида утырган Зөфәр Харисов, Зөлфия Вәлиева кебек танылган артистлар алдында укучыларыбыз сынатмадылар, уңышлы чыгыш ясадылар.