Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Бәйрәмегез котлы булсын!

Опубликовано: 23.02.2023

23 февраль — Ватанны саклаучылар көне – батырлык, намус hәм кыюлык көне . Ул - көч, түземлелек, мәрхәмәтлелек һәм туган җиреңә карата мәхәббәт бәйрәме.Бүгенге бәйрәм көчле рухлылык, ир-егетлəрнең кыюлык, намус һəм абруй шикелле сыйфатларга ия булуларын тагын бер кат раслый торган тантана.

Мәктәптә бәйрәм көнгә багышланган  матур чаралар узды.  Әтиләр белән берлектә  “ Ягез әле, егетләр” конкурсында егетләр һәм  әтиләр төрле спорт ярышларында үзара көч сынашты. “Строевая песня” конкурсына һәр класс зур әзерлек белән килгән, алар матур чыгышлары белән куандырды.

Сезне 23 февраль - Ватанны саклаучылар коне белән чын кунелдән тәбрик итәбез! Ныклы сәламәтлек, кунел көрлеге, әшегездә, укуыгызда зур уңышлар, шатлык - куанычлар, озын гомер телибез!

Сез булганга имин булып ата таңнар,
    Тыныч-матур тормыш белән үтә айлар.
    Бәйрәмегез котлы булсын, ир-егетләр,
    Мәңге тыныч, имин торсын җирләр-күкләр