Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

“ Яшь талантлар “ театр түгәрәге

Опубликовано: 08.02.2023

Театр – сәнгатьнең бер төре. Ул үз эченә әдәбият, музыка, бию, сынлы сәнгатьне берләштерә.

Укучыларның  иҗади сәләтләрен үстерү hәм тирәнәйтү, сәхнә осталыгын үстерү максатыннан мәктәбебездә “ Яшь талантлар “ театр түгәрәге эшләп килә. Түгәрәк укучыларның сәләтләрен ачарга, уй- хыялларын үстерергә мөмкинлек бирә, матурлыкны күрә белергә өйрәтә. Түгәрәк эшендә катнашкан укучыларыбыз  мәктәп, район һәм республика күләмендәге бәйгеләрдә  катнашып югары күрсәткечләргә ирештеләр. 5 сыйныф укучылары татар халык әкиятләрен өйрәнсәләр , югары сыйныф укучылары   күренекле драматургларыбызның әсәрләрен сәхнәләштерәләр.

Бүгеннән  10 сыйныф укучылары  Р.Батулланың “ Ак күгәрченнәр “ әсәрен сәхнәләштерергә әзерләнәләр.