Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Татар теле һәм әдәбиятыннан IX   халыкара Олимпиада

Опубликовано: 23.04.2022

17- 20 нче апрель көннәрендә Татар теле һәм әдәбиятыннан IX   халыкара Олимпиада узды, анда 4 чит ил, 27 Россия Федерациясе төбәкләреннән һәм Татарстаннан 500 укучы катнашты.

Укучылар татар теле һәм әдәбияты, Татарстан тарихы буенча олимпиада биремнәре эшләделәр, « Минем шәҗәрәм» темасына проект эшләре якладылар. Бай һәм күңелле ял программасы тәкъдим ителде. Балалар Г. Ка-мал, Тинчурин театрларында спектакльләр     , « Авторучка» фильмын карадылар,  татарча дискотекада булдылар, Казанның истәлекле урыннары буенча сәяхәт иттеләр, Кол Шәриф  мәчетендә булдылар.

Мәктәбебезнең 8 нче сыйныф укучылары Сабитова А., Абдуллазянова И., 9 нчы сыйныф укучысы Фәхретдинова И. олимпиадада катнашып, дипломнар белән бүләкләнделәр. Аларны чын күңелдән котлыйбыз!