Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 73 обучающихся \ Бездә укыйлар: 73 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Зона ярышлары

Опубликовано: 29.12.2020

29 нчы декабрь көнне Г.Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбендә беренчел профсоюз оешмалары арасында шашка-шахмат буенча зона ярышлары булып узды. Чарада барлыгы 8 беренчел профсоюз оешмасыннан 22 уенчы катнашты. Ярышлар башланганчы уенчыларны Кыш бабай белән Кар кызы  якынлашып килүче яңа 2021 нче ел белән котладылар, бергәләп милли татар көенә биеп тә алдылар.

Ярыш вакытында уенчылар үзләренең чын  осталыкларын күрсәттеләр. Мондый чаралар үзара аралашырга, күңелле ял итәргә ярдәм итә.

Нәтиҗәләр түбәндәгечә булды:

1) Шашка уеннары

Ир-атлар:

1. Абдуллин Р.Р. (Носы төп гомуми белем мәктәбе)
  2. Фәттеров Ф.Г. (Ташкичү төп гомуми белем мәктәбе)
  3. Лотфуллин Г.Б. (Яңа Кенәр интернат мәктәбе)

Хатын-кызлар:

1. Зәкиева Г.М. (Хәсәншәех төп гомуми белем мәктәбе)
  2. Абдуллина Э.В. (Носы төп гомуми белем мәктәбе)
  3. Хәбибуллина Р.Р. (Г.Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе)

2) Шахмат уеннары

Ир-атлар:

1. Галиуллин С.В. (Г.Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе)
  2. Вилданов Р.Г. (Яңа Кенәр Балалар Иҗаты Йорты)
  3. Камалиев Р.Г. (Ташкичү төп гомуми белем мәктәбе)

Хатын-кызлар:

1. Хафизова И.Р. (Шурабаш төп гомуми белем мәктәбе )
  2. Фәттерова Р.И. (Ташкичү төп гомуми белем мәктәбе)
  3. Гәфетдинова Г.З (Хәсәншәех төп гомуми белем мәктәбе)

1 нче урынга лаек булган уенчыларны 6 нчы январь көнне шулай ук Г.Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбендә узачак финал ярышларында көч сынашырга көтеп калабыз. Аларга тагын да зуррак уңышлар телибез.