Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Новости школы

Ак-Чишмә авылы китапханәсе мәктәп коллективы белән бергә югары сыйныф укучылары өчен «Барлык һөнәр мактаулы»исемле һөнәр базары оештырды. “Һөнәрле үлмәс, һөнәрсез көн күрмәс”, “WORLLDSKILLS KAZAN— 2019», «Игенченең уңганлыгы кырларыннан күренә”, “Булачак һөнәреңне “пешекче” итеп сайласаң”, “Табигатькә хезмәт итү – урманчының һөнәре”, “Умартачы һөнәре – иҗади һәм рәхмәтле кәсеп”, “Чәчәк яратучыларга флорист менә дигән һөнәр”, “Автомеханик дигән һөнәрбар” исемле китап күргәзмәләре эшләде.Ахырдан “Безнең укучылар һөнәр сайлау турында уйланалармы?” исемле анкета уздырылды.

Опубликовано: 11.04.2019