Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Башлангычлар атналыгы

Опубликовано: 17.11.2012

12-17 ноябрь көннәрендә мәктәбебездә  башлангычлар атналыгы үтте. Әлеге атналык кысаларында  ачык дәресләр, төрле бәйге-ярышлар, конкурслар, чемпионат, математикадан олимпиада махсус план нигезендә алып барылды . Үткәрелгән чаралар информацион- технологияләргә таянып, укыту- тәрбия эшенең нәтиҗәлелеген күтәрү, укучыларның сәламәтлекләрен ныгыту,  дәрестән тыш вакытларын нәтиҗәле итеп уздыру максатыннан чыгып оештырылды.

Атналык балалар бакчасы, урта мәктәп, ата-аналар белән тыгыз элемтәдә үткәрелде. Чараларда балалар бик теләп һәм актив катнаштылар, җиңүчеләргә призлы урыннар бирелде, бүләкләр тапшырылды:

1.     “Иң зирәк” бәйгесендә җиңү яулаган 2 класс укучысы Әүһәдиев Рүзәлгә “Иң зирәк укучы” исеме бирелде.

2.     “Универсиада -2013” рәсем конкурсында  Әхмәтҗанова Люзия һәм Хәбибуллина Хәния 1 урынга лаек булды.

3.     “Бул син зирәк, бул тапкыр!” чемпионатында 14 балл җыеп 4 класс укучысы Гыйбадуллина Алсу 1 урынны яулады.

4.     “Көчлеләр, кыюлар, җитезләр” ярышында “Очкын” командасы җиңү яулады.