Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Биюченең итәге бии-бии кыскара

Опубликовано: 07.03.2017

Биюченең итәге
Бии-бии остара.

Әйе, Гөлгенә Гарәфетдин кызы Абдуллаҗанова җитәкләгән бию түгәрәгенә йөрүче балаларның биюләре көннән -көн шомара, матурая. Уңышлары да байтак. Республика һәм район күләмендә үткәрелгән конкурсларда катнашып, призлы урыннар алып киләләр. Түгәрәккә барысы 40 укучы йөри. Укучылар бию түгәрәгенә бик теләп йөриләр. Әти-әниләр дә балаларын бик канәгать, чөнки балалар дәресләрдән соң булган буш вакытларын заяга уздырмый. Монда алар нинди генә биюләр өйрәнми : төрле милләт, заманча, шаян биюләр.  7 март кичендә  бию түгәрәгенә йөрүче укучылар, әти-әниләргә, авылдашларга үзләренең биюләрен күрсәттеләр. Бу көнне сәхнәдә чыннан да " Бию бәйрәме"гөрләде. " Аллы-гөлле костюмнардан күзләр камашты. "Язгы гөлем" дип аталган иҗат концертында  укучыларның әти-әниләре дә катнашып, тагын да тамашачыга бәйрәм рухы өстәде.  Матур,җылы эчтәлекле концерт булды ул кичтә. Ә Гөлгенә Абдуллаҗановага яңадан- яңа иҗат уңышлары теләп калабыз. Матур биюләрдән  сәхнәләр гөрләп торсын!