Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

“Кошлар- безнең канатлы дусларыбыз”

Опубликовано: 30.01.2017

Акчишмә башлангыч мәктәбендә “Кошлар- безнең канатлы дусларыбыз” исеме астында тәрбия сәгате үздырылды.

Кыш - кошлар өчен зур сынауларның берсе.  Беренчедән аларны зәмһәрир салкыннар куркытса, икенчедән аларга азык табуы көннән-көн кыенлаша бара. Кошлар – табигать сакчылары. Алар агачларны корткыч бөҗәкләрдән саклый, табигатькә, кешеләргә зур ярдәм китерә.Үткәрелгән тәрбия сәгатендә без шушы теманы яктыртырга тырыштык.

Укучылар бергәләшеп кроссворд чиштеләр, рәсемнәр буенча кошларны тануда үзләренең белемнәрен күрсәттеләр, кызыклы сорауларга җавап эзләделәр, табышмаклар чиштеләр,  сынамышлар әйттеләр. Дәрес ахырында нәтиҗә ясалды һәм кошлар өчен җимлекләр эленде.