Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

Бүген бездә зур бәйрәм.

Опубликовано: 01.07.2016

Мәктәбебез  бакчасының түрендә  балкып утыручы, заманча эшләнелгән ,  балаларны үзенә уенга дәшеп торучы спорт мәйданчыгына карап сокланмаган кеше юктыр.

Бүген мәктәбебездә күптән   көтелгән   вакыйга – спорт мәйданчыгын ачу тантанасы. Бу шатлыклы вакыйганы, мөгаен, балалардан да түземсезләнеп көткән кеше юктыр. Йөзләреннән бәхет очкыннары сибелә .

Бәйрәмебездә Арча районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Рамил Илгиз улы Гарифҗанов катнашты, үзенең матур теләкләрен җиткерде.

Барыбызга да бик кирәкле , уңайлы , матур спорт мәйданчыгы бүләк иткән  республика, район җитәкчелегенә олы рәхмәтебезне белдерәбез. Сезнең ышанычыгызны акларбыз, сау-сәламәт, илгә кирәкле егетләр һәм кызлар булып үсәрбез, спорт өлкәсендә дә зур уңышларга ирешербез.