Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

“Балалар иминлеге – беренче чиратта”

Опубликовано: 31.05.2016

31 нче май көнне мәктәптә “Балалар иминлеге – беренче чиратта” дигән темага гомуми ата-аналар җыелышы узды. Уку елын тәмамлау, нәтиҗәләр, планнар, җәйге  каникулда балаларның ялын файдалы һәм күңелле оештыру, аларның һәрдаим иминлеген кайгырту   турында мәктәп директоры Кавиева Р.Р. сөйләде.  Укыту эшләре буенча директор урынбасары Шәрипова Р.Ф. өлгереш, еллык нәтиҗәләр, имтиханнар барышы белән таныштырды. Тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Әхмәтгалиева Ә.К. балаларны юл фаҗигаләреннән саклау, каникул чорында аларның иминлеген ныгыту, су коенганда сак булу, пожар куркынычсызлыгы кагыйдәләрен төгәл үтәү турында искәртте. Республикада, районда эшләп килүче лагерьлар турында мәгълүмат бирелде.

Балаларыбыз  җәйге каникулда рәхәтләнеп ял итсеннәр, борчу-хәсрәт күрмәсеннәр. Мәктәпкә тулы энергия белән килсеннәр.яхшы яллар сезгә, укучылар!