Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Ашитбашская средняя общеобразовательная школа имени Г.Тукая» Арского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының "Г. Тукай исемендәге Ашытбаш урта гомуми белем мәктәбе" муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе

Адрес: 422039, РТ, Арский район, д. Ашитбаш, улица Пионерская, дом 34
Телефон: +7(843)-669-02-28
E-Mail: Sab.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Ашитбашская СОШ имени Г.Тукая"
Руководитель: Кавиева Рамиза Раисовна
Год основания учреждения: 2004
У нас учатся: 62 обучающихся \ Бездә укыйлар: 62 укучы
У нас учат: 18 учителей \ Бездә укыталар 18 укытучы

“Драматургия. Театр яктылыкка нурга илтә”

Опубликовано: 16.03.2016

15 мартта   мәктәбебез укучылары   Туфан Миңнуллин истәлегенә багышланган укытучылар һәм укучыларның  III республика конференциясендә  катнаштылар .  Конференция Кәрим Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма комедия театрында уздырылды. Конкурс Туфан Миңнуллинның иҗади мирасын өйрәнү,пропагандалау һәм сәләтле балаларның иҗади эшләренә бәя бирү ,сәләтләрен үстерү максатыннан үткәрелде.

Конференция татар театрына нигез салынуга 110 ел,татар халкының бөек шагыйре Г.Тукайның 130 еллыгына, каһарман шагыйрь Советлар Союзы Герое М.Җәлилнең 110 еллыгына багышланды.

Укучыларыбыз “Драматургия. Театр яктылыкка нурга илтә” номинациясендә катнашып  Ә. Яһудиннең “ Былтыр кысты”( 5класс)  әкиятеннән, К.Тинчуринның  “Сүнгән йолдызлар”( 8-10 класс) спектакльеннән өзек күрсәттеләр. Укучыларыбызның чыгышын мәртәбәле жюри членнары : Татарстанның атказанган артисткасы Исламия Мәхмүтова, Татарстанның атказанган артисты Илдар Хайруллин, Татарстанның атказанган артисты – Ирек Хафизов, Илнур Закиров  бәяләде.

Уңышларыбыз сөенерлек : 5 класс укучылары лауреат исеменә (җитәкчеләре Рахматуллина Р.Р., Абдуллаҗанова Г.Г), 8-10 класс укучылары 2 урынга  ( җитәкчесе Рахматуллина Р.Р )лаек булдылар.