С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Арский
  • Детские сады

Адрес: 422006, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, село Апазово, ул. Советская, д. 18а
Телефон: 8843663-92-00
E-Mail: dsapaz.arsk@tatar.ru
Руководитель: Зайнуллина Индира Талгатьевна

"Тукай эзләре буйлап"

Опубликовано: 21.04.2022

Апрель ае сөекле шагыйребез Габдулла Тукайны дөньяга китергән. Ул татар халкының бөек шагыйре, аны белмәгән кеше бик сирәктер. Тукай әсәрләре, әкиятләре, шигырьләре белән без балаларны кечкенә вакыттан ук таныштырабыз.Габдулла Тукайның әсәрләре туган якка, аның табигатенә мәхәббәт уята, иҗаты туган йортыңа, туган җиреңә игътибарлы сакчыл караш тәрбияли, башлаган эшне азакка чаклы җиткерергә теләк, түземлелек үстерә һәм эстетик ,экологик, әхлакый тәрбия бирә. Габдулла Тукайның шигырьләре һәм әкиятләре аркылы бала әйләнә-тирә моһит белән таныша. Габдулла Тукай әсәрләре аша балалар татар халкының гореф-гадәтләре белән таныша ала, һәм олыларга карата кайгыртучанлык, игътибар һәм ихтирам хисләрен, балаларда эшчәнлек, гаделлек, батырлык, тыйнаклык, җаваплылык, белем алуга омтылыш тәрбияли, үз телең – ана теленең биеклеген белеп яшәргә һәм аны өйрәнүне һәрвакыт дәвам итәргә кирәклеген төшендерә. Кечкенәләр төркеме нәниләре белән бүген авылыбыз китапханәсендә кунакта булдык. Анда шагыйрьнең китаплары, әсәрләре, иҗатына багышланган китап күргәзмәсе белән таныштык.