Управление образования Альметьевского муниципального района Республики Татарстан / Әлмәт муниципаль районы мәгариф идарәсе

Адрес: 423458, Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Р.Фахретдина, д. 50/1
Телефон: 8(8553)45-13-00
E-Mail: Upr.obr.Almetevsk@tatar.ru
Короткое название: УО АМР РТ
Руководитель: Павловская Ирина Александровна

День защиты детей 2021

Опубликовано: 01.06.2021

1 июнь көнне Әлмәт шәһәрендә балаларны яклау көне беренче тапкыр икенче форматта− бөтен шәһәр масштабында узды.

Күңел ачу программасы иртәдән берничә мәйданчыкта башланды.

Әлмәт дәүләт нефть институтыннан 60 ка якын балалар иҗат коллективы старт алды. Парад Ленин мәйданында тәмамланды. Анда Әлмәт районы башлыгы Тимур Дмитриевич Нагуманов катнашучыларны бүләкләде. Бәйрәм вокал, хореография һәм инструменталь балалар коллективларының зур концерт программасы белән дәвам итте. Бәйрәмдә Әлмәтнең төрле милләт диаспоралары вәкилләре дә катнашты: таҗик диаспорасы «Сомониен» (Мирза Каюм улы Таһиров исемендәге 1 нче мәктәп), «Арарат» әрмән диаспорасы (16 нчы мәктәп), «Бирлик» әзербайҗан диаспорасы (24 нче мәктәп), «Туран» үзбәк-кыргыз диаспорасы (21 нче мәктәп).

Чараның күпсанлы кунаклары шулай ук драма театры артындагы мәйданчыкта да булдылар. Өлкәннәр җирле эшкуарларның товарлары белән танышу, балалар бәйгеләрдә, уеннарда һәм мастер-классларда катнашу мөмкинлегенә ия булдылар.