МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида №21 «Гвоздика» г. Альметьевска»/Муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе Әлмәт шәһәре "21нче "Кәнәфер"гомумүстерешле балалар бакчасы"/МБДОУ д/с № 21 "Гвоздика"

Адрес: Республика Татарстан, Альметьевский район, г. Альметьевск, ул. Марджани, д. 155 "а"
Телефон: 8(8553)32-69-66
E-Mail: gvazdika21@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Д/с №21 "Гвоздика"
Руководитель: Мельникова Татьяна Михайловна
Год основания учреждения: 1964

Посещение городской библиотеки

Опубликовано: 24.03.2021

Бүген Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан Әлмәт шәһәренең 1 нче номерлы китапханәсендә  Әлмәт язучылар шагыйрәсе Р.Төхфәтуллин ,С.Сөләйманова,К .Тимбикова премияләре лауреаты ,күп китаплар авторы Минзифа Әхмәтшина белән очрашу булды.Балалар аның шигырләрен уку буенча бәйгедә катнаштылар.Иҗатчы апалары балаларга үз туган телләрендә сөйләшергә,гореф- гадәтләрне онытмаска өндәде.Узенең матур шигырләрен укыды.21 нче бакчадан Шафикова Зилия 1 урынга лаек булды.Котлыйбыз!!!
В рамках года родного  языка и народного единства была проведена встреча с поэтессой , лауреатом премии Р.Тухфатуллина,С.Сулеймановой,К.Тимбиковой,автором многих книг -  Минзифой  Ахметшиной.
Дети с большим удовольствием читали стихи,пели песни.Зилия Шафикова заняла 1 место в конкурсе чтецов .Она рассказала  стихотворение" Яшәгән ди кәбестә" .Поздравляем????????