Адрес: 422911, Республика Татарстан, Алексеевский район, село Большие Тиганы, улица А. Баттала, дом 27
Телефон: +7(843)-412-70-60
E-Mail: Sbtig.ALx@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Большетиганская ООШ им. А. Баттала"
Руководитель: Сайфутдинова Айсылу Назиповна
У нас учатся: 43 учеников и 18 дошкольников
У нас учат: 12 учителей и 2 воспитателя

Фәнни-гамәли конференция

Опубликовано: 24.02.2011

Зөһрә С. Баттал исемендәге Зур Тигәнәле туган якны өйрәнү музее җитәкчесе Лилия Дамир кызы һәм укытучысы Марат Зиннур улы ярдәме белән данлы авылдашыбызның тормыш һәм көрәш юлын өйрәнеп, үз эшен комиссия хөкеменә юллады. Шулай итеп, хезмәтенең беренче этабын узып, 24 февраль көнне Балтач районы Кардуган мәтәбендә узачак конференциягә чакырылды.

Конференциягә республикабызның төрле шәһәр һәм районнарыннан 8-11 сыйныф укучылары килгән иде. Комиссия составында Татарстан язучылар берлеге әгъзалары һәм педагогика университетының филология факультеты галимнәре иде.

Зөһрәнең 11 көндәше арасында шәһәр мәктәбе укучылары, татар  гимназияләрендә белем алучылар, ә иң дулкынландырганы җәлилче-кормашчыларның оныкчыклары бар иде. Конференция фәнни яктан гына түгел, тәрбияви яктан да бик әһәмиятле булды. Зөһрә үзе өчен бик күп белем, яңалык, гыйбрәт һәм истәлекле бүләкләр алып кайтты.

Зөһрәгә киләчәктә дә уңышлар теләп калабыз.