• Актанышский

Адрес: 423751, РТ, Актанышский район, с. Такталачук, ул. Школьная, д. 26
Телефон:
E-Mail: Stak.akt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Такталачукская ООШ"
Руководитель: Хазиев Алмаз Саяпович

Новости Такталачукской ООШ

"Җир көне"

Опубликовано: 25.04.2015

23 нче апрель көнне5-6 класслар арасында  халыкара “Җир көненә” багышланган викторина булып узды. Бәйгенең максаты булып укучыларның  экология һәм  биологиядән белемнәрен үстерү, әйләнә тирирәдәге экологик проблемаларга игътибарларын юнәлтү һәм табигатькә карата сакчыл караш тәрбияләү куелды.  Викторина берничә тукталыштан торды.

1 тукталыш. Укучылар “Җир көне” тарихы белән таныштылар.

2 тукталыш. Ребуслар чиштеләр.

3 тукталыш.  “Ут, Су, Җир һәм Һава” дип аталган табигатьтәге экологик проблемаларга багышланган уен уйнадылар.

4 тукталыш. “Экология” тукталышы. Табигатьтә үз-үзеңне тоту кагыйдәләре белән таныштылар.

5 тукталыш. “Безнең планета – безнең өебез” тукталышы.  Табигатьне саклауга  багышланган интерактив уенда катнаштылар.

Бәйгедә укучылар табигать кагылышлы белемнәрен күрсәттеләр һәм уеннарда бик актив катнаштылар.